Dažniausiai užduodami klausimai

Viskas, ką norėtumėte žinoti apie maisto netoleravimą, alergiją ir ImuPro tyrimą

Čia rasite atsakymus į visus dažniausiai užduodamus klausimus apie ImuPro, mitybos pokyčius, kontraindikacijas ir kt.

...prieš tyrimą (prielaidos/sąlygos/kriterijai)

Manome, kad beveik visas autoimunines ligas ImuPro tyrimas veikia sėkmingai, įskaitant vilkligę, psoriazę, Krono ligą, Hashimoto arba retą autoimuninę ligą ITP. Todėl mes skatiname pacientus atlikti šį tyrimą. Nors padidėjęs jautrumas maisto produktams gali būti ne pagrindinė priežastis, jis tiesiogiai veikia autoimunines ligas. Mitybos keitimas pagal ImuPro tyrimo rezultatus ir rekomendacijas gali labai pagerinti klinikinę būklę.

Ilgalaikis imunosupresantų, pvz. kortizono, steroidų, prednizono ir t.t., kursas gali turėti įtakos rezultatams. Taip pat ilgas antibiotikų kursas gali iškreipti rezultatus. Antibiotikai gali pažeisti žarnyno florą, o tai gali sukelti daugiau reakcijų ImuPro tyrime.

Nėra įrodyta, kad TNF blokatoriai neigiamai veikia ImuPro tyrimo rezultatus. Be to, steroidų pagrindu pagaminti inhaliatoriai ir kortizono kremas neturi kontraindikacijos tyrimui. Jų koncentracija yra maža ir jų poveikis yra vietinis. Tačiau, prieš atlikdami tyrimą, turėtumėte informuoti ImuPro komandą apie vartojamus vaistus, kad patartų ar tyrimo rezultatams neturės įtakos vartojami vaistai. Norėdami būti visiškai tikri, rekomenduojame nustatyti bendrą IgG reikšmę serume. Jei jis nesumažėja žemiau atskaitos ribos, neturėtų daryti įtakos ImuPro tyrimo rezultatams.

Pakanka nevalgyti 2–4 valandas iki kraujo ėmimo. 12 valandų nevalgymo pertrauka reikalinga atliekant daugelį kitų laboratorinių tyrimų, tačiau IgG antikūnų diagnostikai tai nebūtina. Turėtumėte žinoti, jog kraujo mėginiuose, paimtuose iškart po valgio, dažniausiai yra daugiau lipidų. Tokių tyrimų rezultatams būdingas gerokai didesnis analičių svyravimas. Rekomenduojama prieš tyrimo atlikimą nevartoti daug riebalų turinčio maisto. Pavyzdys: galima suvalgyti įprastus pusryčius 8 valandą ryto ir mėginį paimti 11 valandą.

Mūsų patirtis leidžia teigti, jog peršalimas ar temperatūra problemų nekelia. Bet dėl atsargumo pacientui karščiuojant patartume palaukti, kol temperatūra normalizuosis, ir tuomet atlikti tyrimą.

Vyresniems nei 12 mėnesių vaikams tyrimą atlikti galima. Jei vaikas jaunesnis nei 12 mėnesių, rekomenduojame tyrimą atlikti motinai, nes antikūnai iš motinos vaikui nėštumo metu perduodami per placentą. Iš suaugusio žmogaus lengviau paimti kraujo mėginį, be to, antikūnų koncentracija būna didesnė. Kūdikio imuninė sistema nėra iki galo susiformavusi ir organizmas negali po pokyčių atsigauti taip greitai kaip motinos.

ImuPro tyrimas sukalibruotas normaliam IgG imuniniam atsakui. Mes rekomenduojame neatlikti ImuPro tyrimo, jei bendra IgG vertė yra daugiau nei 20% mažesnė už apatinę reikšmę. Tuo atveju, jei žinote, kad nustatyta mažesnė reikšmė už apatinę reikšmę, reikia informuoti ImuPro vadybininką. Tas pats pasakytina ir apie monokloninę gamopatiją, nes per didelis monokloninių IgG antikūnų kiekis gali sutrikdyti rezultatus.

Taip, kraujo ir plazmos perpylimas greičiausiai turės įtakos ImuPro rezultatui, nebent tai būtų autologinė kraujo donorystė. Kraujo perpylimo iš kito asmens metu, visi jo IgG antikūnai taip pat perduodami. ImuPro neabejotinai nustatys paciento antikūnus į maisto produktus, tačiau tyrimas negali atskirti, kurio asmens antikūnai bus. Taip pat, šiuo atveju galime gauti padidintas IgG reakcijas.

Skiepijimas turi stiprų imuninį stimuliatorių, kurio tikslas – sukurti didelį IgG antikūnų kiekį pasirinktam virusui ar bakterijoms. Kai kurie asmenys smarkiai reaguoja į tokius skiepus. Labai tikėtina, kad tokiais atvejais atsiranda nespecifinių surišimų ir dėl to ImuPro tyrime atsiranda netikslių teigiamų IgG reakcijų. Todėl rekomenduojame išlaikyti ne trumpesnį kaip 9 mėnesių laiko tarpą tarp vakcinacijos ir kraujo mėginio.

Maisto netoleravimas paprastai yra neimuninės kilmės reakcija, jis susijęs su virškinimo trakto simptomais, atsirandančiais dėl virškinimo sistemos problemų, kilusių dėl tam tam tikrų maisto produktų. Padidėjęs jautrumas maistui yra organizmo imuninės sistemos reakcija su daugybe simptomų ir mechanizmų.

IgG – tai imunoglobulinas G. Imunoglobulinai – antikūnai, aptinkami jūsų kraujyje. Pagal juos atpažįstamos ir neutralizuojamos organizmui svetimos medžiagos, pvz. bakterijos ir virusai. IgG antikūnų yra visų žmonių kraujyje, tačiau kartais jie ima gamintis reaguodami į maistą. Tai gali sukelti uždelstas alergines reakcijas į maistą (padidėjęs jautrumas maistui). IgE nulemtos alerginės reakcijos (I tipo) labai skiriasi nuo IgG nulemtų alerginių reakcijų (III tipo). IgE nulemtos tikrosios alerginės reakcijos simptomai atsiranda iškart, skirtingai nei IgG nulemtos alerginės reakcijos į maistą. IgG reakcijų atsiranda ir daugėja, kai pažeidžiama žarnyno flora, tačiau jos išnyksta, jei atitinkamai pakeičiama mityba. Kitaip nei IgE reakcijos – jos kyla protarpiais ir išlieka visam gyvenimui.

Keičiant mitybą reikia atsižvelgti ne tik į ImuPro tyrimo rezultatus, bet ir į IgE rodiklius, nes būtina vengti produktų, kurių IgE antikūnų tyrimo rezultatas yra teigiamas.

Ne, rezultatai nėra lyginami, nes tyriamas objektas yra kitoks. ImuPro tyrimas nustato padidėjusį jautrumą maistui, kurį sukelia IgG antikūnų susidarymas kraujyje dėl konkretaus maisto. Standartinis alergijos tyrimas (pvz.: odos dūrio / įbrėžimo testas) yra skirtas aptikti tiesiogines reakcijas į maistą, kurį sukelia IgE antikūnai.

...apie tyrimą (sertifikavimas/patikimumas/alergenai)

Iš tiesų, žmonėms, turintiems metabolinį sindromą ir nutukimą, dažnai nustatoma padidėjęs jautrumas šiems maisto produktams. Taip yra dėl jų mitybos, kurią dažnai sudaro šie pagrindiniai maisto produktai. Taigi nenuostabu, kad tyrimo rezultatai teigiami šiems produktams. Problema neapsiriboja šiais produktais. Kiekvienas vartojamas produktas su padidėjusia reakcija prisideda prie nutukimo ir metabolinio sindromo. Be to, pacientai turi padidėjusį žarnyno pralaidumą.

ImuPro tyrimas yra sukurtas ir reagentai gaminami Vokietijos bendrovės „R-Biopharm“ laboratorijoje, pagal griežtas ISO 9001 ir ISO 13485 kokybės valdymo sistemas, kurias akreditavo DQS. Visi tyrimui naudojami reagentai turi CE patvirtinimą. Kadangi ImuPro tyrimą atleika daugiau nei 20 laboratorijų visame pasaulyje, galime kasmet atlikti tarplaboratorinius tyrimus, kad būtų užtikrinamas kiekvieno tyrimo etapo nuoseklumas ir kokybė.

Tyrimas atliekamas naudojant ELISA metodą – imunofermentinės (IFA) analizės metu nustatomas specifinių IgG antikūnų kiekis konkretiems maisto produktams. Atliekama tyrimo kokybės kontrolė dalyvaujant kasmetiniuose tarplaboratoriniuose palyginamuosiuose tyrimuose.

Dėl rezultatų: gali būti, kad IgG antikūnų sukelti simptomai nebus matomi, tačiau nereiškia, kad organizme nevyksta jokios reakcijos. Jei imuninė sistema gamina IgG antikūnus, kad “užpultų” suvartotus maisto produktus, šis veiksnys gali sukelti uždegiminį procesą, kuris gali būti nematomas iš išorės ir neturėti akivaizdžių simptomų. Be to, ImuPro nenusako ryšio tarp tam tikro maisto ir tam tikro simptomo. Tyrimas – pirmas žingsnis ieškant maisto produktų, kurie gali sukelti ar prisidėti prie jūsų sveikatos problemų.

ImuPro tyrimas aptinka IgG antikūnus maisto produktams, t. y. padidėjusį jautrumą maistui, kuris sukelia lėtines uždegimines ligas, tokias kaip viduriavimas, vidurių pūtimas, migrena, antsvoris, autoimuninės ligos arba odos ligos. Mes pateikiame Jums tyrimo protokolą, individualias rekomendacijas ir individualų receptų sąrašą.

Pašalinimo fazėje maisto produktai, kuriems buvo nustatytas padidėjęs jautrumas, yra pašalinami iš mitybos, todėl sumažėja uždegiminė našta ir jūsų organizmas gali atsigauti. Provokacijos fazėje pašalinti maisto produktai įtraukiami į mitybą po vieną, kad išsiaiškintumėte ar šis maisto produktas sukelia nemalonius simptomus. (Ši strategija taip pat naudojama su IgE klasikine alergija).

Nustačius maisto produktus, kurie sukelia simptomus, stabilizacijos fazėje jų reikėtų vengti bent vienerius metus. Leistini maisto produktai gali būti rotuojami kas 4–5 dienas. Jei atsisakysite provokacijos fazės, tada turite vengti ištirtų maisto produktų su padidėjusiosmis rekacijomis bent vienerius metus be jokių išimčių.

...apie mitybos pokyčius

Reti naujosios mitybos nusižengimai dažniausiai nėra didelė problema. Jei per klaidą suvartojote maisto produktų, kurių sudėtyje yra draudžiamas maisto produktas, 3 dienas galite jaustis blogiau. Jei to nebekartosite, greitai atsigausite.

ImuPro ir sportas nėra tarpusavyje nesuderinami, priešingai – idealiai papildo vienas kitą. Angliavandenių tiekimas Jūsų organizmui su maisto produktais, kuriems buvo nustatyta padidėjusi reakcija, ypač glitimu, dėl sukeliamų uždegiminių procesų nualins jūsų fizinę galią. Galite rinktis alternatyvius produktus, kuriuose yra angliavandenių, pvz. ryžiai, bulvės, kukurūzai ir kt.

Jei reakcija mielėms neigiama, galite valgyti duoniukus be glitimo. Kad gautumėte reikiamą angliavandenių kiekį, gali tekti valgyti didesnes porcijas ar reguliariau ir padidinti baltymų ir riebalų kiekį, turintį aukštos kokybės riebalų, turinčių daug omega-3. Kalcio papildai taip pat yra gera idėja, nes varžybų metu prarandama daug mineralų. Sportininkų tyrimų rezultatai rodo, kad ImuPro rotacinės mitybos metu pasiektas VO2max padidėjimas, laktato kiekio sumažėjimas, geresnė regeneracija ir geresnė kūno riebalų sudėtis.

Taikant ImuPro rekomendacijas, mitybos nepakankamumas neatsiranda dėl dviejų priežasčių: maisto produktų rotacijos ir pakartotinio produktų įtraukimo į mitybą. Atlikus ImuPro tyrimą ir nustačius maisto produktus, kurie galimai yra dirgikliai, rekomenduojamas mitybos koregavimas, neįtraukiant netinkamų maisto produktų į racioną, kiti leistini maisto produktai kaitaliojami kas 4 ar 5 dienas. Tai užtikrina įvairovę, visavertę mitybą ir organizmo aprūpinimą visomis reikalingomis medžiagomis. Po provokacijos fazės tam tikri produktai įtraukiami pakartotinai. Tuomet mityba pasipildo jau galimai simptomų nesukeliančiais produktais, kad užtikrintų įvairią ir subalansuotą mitybą. Jei bus laikomasi rotacinės mitybos plano, nėra jokio pavojaus, kad kalcio kiekis bus nepakankamas. Dauguma alternatyvų yra praturtintos kalciu. Brokoliuose, pavyzdžiui, yra didelis kalcio kiekis. Esant didesniam kalcio poreikiui, rekomenduojame vartoti ortomolekulinę dozę valgio metu.

Pagal tyrimo rezultatus visų maisto produktų reikėtų vengti pirmąsias 8 – 10 savaičių. Vėliau elgtis reikėtų taip: jei norite išbandyti netirtą maisto produktą, galite bandyti provokuoti įterpdami tik vieną maisto produktą, atkreipkite dėmesį į atsiradusius simptomus. Jei nejaučiate jokių nepageidaujamų reakcijų, galite šį maisto produktą įtraukti į rotacinę mitybą. Nepamirškite stebėti kūno svorį. Jei per 24 val. kūno svoris padidėjo daugiau nei 1 kg, reiškia, kad išbandytas maisto produktas sukelia uždegimą ir organizmas kaupia skysčius.

Kai jaučiate norą tam tikram maisto produktui, pasistenkite atsilaikyti. Šis troškimas paprastai išnyksta po 3–5 dienų.

“Žinoma, geriausia yra išvengti 100% maisto produktų, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas. Specifinius simptomus sukelia ne visi maisto produktai, kurių IgG antikūnų kiekis padidėjęs, bet jie visada dalyvauja uždegiminiame atsake. Po pašalinimo fazės, įvedant po vieną maisto produktą, išsiaiškinsite, kuris sukelia tam tikrus simptomus, o kuris nesukelia. Jei provokuodami išsiaiškinsite, kad maisto produktas sukelia simptomus, turite ir toliau jo vengti. Bet kokiu atveju, jei net ir negalite laikytis rekomendacijų 100%, geriau laikytis, nei nedaryti nieko. Jei neatsisakysite maisto produktų, kuriems nustatytas padidėjęs jautrumas, Jūs niekada nepašalinsite IgG ir liksite jautrūs visam gyvenimui.

Jei retai gaminate, mitybos plano laikytis sudėtingiau, bet įmanoma. Vienas iš patarimų: į restoraną atsinešti savo gaminto padažo. Kepta mėsa ar žuvis su bulvėmis arba ryžiais, daržovėmis ar salotomis paprastai nesukelia problemų – jei šie produktai nėra iš probleminių maisto grupių. Salotas galite užsisakyti be padažo ir pagardinti padažu, kurį atsinešėte su savimi. Galite pasidomėti patiekalo sudedamosiomis dalimis, paprašyti, kad nebūtų naudojamas vienas ar kitas netinkamas ingredientas. Taip pat rekomenduojame pasikonsultuoti su gydytoju dietologu, kuris plačiau papasakos apie “paslėptus” ingredientus. “

Karštis gali pakeisti maisto baltymų antigeniškumą. Kai kurie iš jų gali būti sunaikinti ir praranda savo antigeniškumą, kiti gali likti ar atsirasti nauji. Dėl šios priežasties ImuPro tyrimo metu tiriami žali ir termiškai apdoroti maisto produktai.

Rekomenduojame vengti maisto produktų, kol simtomatika sumažės iki minimumo. Bendras patarimas yra pašalinti juos bent 5 savaitėms, pratęsiant iki 8 savaičių. Jei dvejojate, pašalinkite atitinkamus maisto produktus 8 savaites arba pasikonsultuokite su gydytoju maždaug po 5 savaičių.

Patirtis parodė, kad po 5 savaičių 95% pacientų pagerėjo, o fizinė būklė stabilizavosi – puikus laikas pradėti provokacijos fazę, nes dabar žinote, kaip jaučiamasi gerai, todėl sugebėsite atpažinti, kuris produktas sukelia simptomus.

Siekiant išvengti mitybos nepakankamumo ir supaprastinti mitybos pokyčius, rekomenduojame užsirašyti maisto produktus, kuriuos vartojote daugiau nei du kartus per savaitę. Jei tam tikram maistui nustatyta padidėjusi arba stipriai padidėjusi reakcija, jo turi būti vengiama vienerius metus. Dažniausia problema yra monotoniška mityba.

Pirmiausia reikia pašalinti IgG, kad galų gale vėl pradėtumėte valgyti šiuos maisto produktus bent jau mažais kiekiais kaip vieną iš dalių rotacinėje mityboje. Tai galima pasiekti tik griežtai vengiant produktų, į kuriuos reagavote provokacijos fazės metu, mažiausiai metus. Po to galite vėl pradėti provokacijos fazę ir stebėti, ar simptomai neatsinaujino.

Ne. Simptomo intensyvumas labiau priklauso nuo suvartojamo maisto kiekio ir audinio tipo, jo jautrumo ir gebėjimo surišti cirkuliuojančius imuninius kompleksus, kurie atsiranda dėl maisto ir IgG sąveikos. Tačiau, jei padidėja IgG kiekis, maisto produktų reikia vengti ilgesnį laiką, kad IgG kiekis mažėtų.

I tipo alergijas sukelia IgE antikūnai, staigią reakciją į tam tikrus maisto produktus. Simptomai kaip paraudimas, niežėjimas ar bėrimas, netgi vėmimas ar anafilaksinis šokas. Taigi, jei turite žinomų I tipo alergijų, būtinai venkite šių maisto produktų – net jei ImuPro tyrimas neparodė padidėjusios reakcijos. ImuPro nustato IgG antikūnų kiekį, ištiria maisto produktus, kurie sukelia uždelstas reakcijas dėl padidėjusio jautrumo maistui.

...apie konkrečias maisto grupes

Tyrimo metu yra tiriamos alaus ir kepinių mielės. Pašalinimo fazės metu geriau pašalinkite mieles iš mitybos raciono.

Kai mielės vėl vartojamos provokacijos fazėje, greitai pastebėsite bet kokią nepageidaujamą reakciją.

Taip, gali. Bananai yra daugelyje aromatizuotų pieno gėrimų, jogurte ir vaisių sultyse kaip ingredientas. Taip pat gali vykti kryžminės reakcijos: bananai ir ananasai turi įprastas alergines struktūras su lateksu, todėl, jei esate alergiškas ar jautrus lateksui, gali vykti kryžminės reakcijos su bananais. Gali būti ir kryžminių reakcijų su avokadais ir melionais. Taip pat kambariniai augalai Benjaminâ™ fikusai yra dar vienas galimas šaltinis šiai alerginei reakcijai. Šio augalo neturėtumėte turėti savo namuose, jei esate jautrus jam. Daugiau informacijos apie kryžmines reakcijas rasite paspaudę šią nuorodą: https://imupro.com/wp-content/uploads/Table-crossreactions.pdf

Vėžiai, krabai, krevetės ir omarai yra vėžiagyviai. Jei kiekvieno iš šių maisto produktų tyrimo rezultatas individualus, vadovaukitės juo. Jei gaunate teigiamą 1 arba 2 iš jų tyrimo rezultatą, o kiti nėra įtraukti dėl pasirinktos tyrimo apimties, tada geriausia iš pradžių vengti visų sąraše esančių vėžiagyvių. Taip yra dėl jų bendrų baltymų. Kai simptomai išnyks, pamėginkite tuos produktus vėl įtraukti į mitybą. Jei nepatiriate neigiamo poveikio, įtraukite juos į rotacinį mitybos planą.

Visų pirma, nėra ryšio tarp omega-3 riebalų rūgščių ir reakcijų į žuvį, nes kapsulėse riebalų rūgštys yra atskiriamos nuo žuvų baltymų.

Antra, turėtumėte žinoti, kad žuvų baltymai randami daugelyje apdorotų maisto produktų, kuriuose net nesitikite jų rasti, pvz., Cezario salotose ir Cezario salotų padaže, vorčesterio padaže, žuvienėje, dirbtinėje žuvyje arba vėžiagyviuose (surimi), mėsos padaže, barbekiu padaže ir kt..

Trečia, tai gali būti kryžminės reakcijos klausimas, kuris tarp žuvų yra gana sudėtingas ir iki šiol iki galo nėra galutinai apibrėžtas. Tai priklauso nuo to, kokie specifiniai baltymai yra atsakingi už antikūnų gamybą. Daugelis pacientų gali valgyti tam tikrą žuvį, nors stipriai reaguoja į kitą rūšį. Nėra galutinių duomenų dėl kryžminių reakcijų, kurias galime susieti su tam tikra žuvies rūšimi. Tačiau tai, kad jos yra skirtingose šeimose, neatmeta kryžminių reakcijų galimybės.

Aspergillus yra pelėsis, jis formuoja sporas. Pastarosios labai atsparios karščiui, šalčiui, džiovinimui. Pelėsis gali ilgą laiką išlikti net labai blogomis sąlygomis. Šaldymas situaciją tik pablogina. Kaitinimas bent 30 minučių sunaikina gyvąją formą, bet ne sporas. Po virimo sporos dauginasi. Norint jas išnaikinti reikia sterilizacijos – 125°C temperatūroje ir aukštame slėgyje. Ko gero, lengviau būtų vengti šio maisto.

Taninais savo tyrime vadiname sintetinę tanino rūgštį. Žodis „taninas“ apima didelę medžiagų grupę ir jo reikšmė maisto produktams ar augalams nėra vienoda. Kadangi taninai mažai tirpūs vandenyje, mūsų maisto ekstraktuose esančių taninų kiekis, kuris priklauso nuo vaisiaus sunokimo, nėra didelis. Taigi negalime vertinti ir palyginti reakcijos į taninus tyrimo metu ir reakcijos vartojant maisto produktą. Jautrumas tanino rūgščiai kyla dėl tanino rūgšties vaistuose, kremuose ar perdirbtame maiste. Patariama sumažinti tanino turinčio maisto kiekį. Nepageidaujama reakcija dažniau įvyksta dėl pridėtinės tanino rūgšties negu vartojant natūraliai tanino turinčius maisto produktus.

Medaus mišinys reiškia, jog ImuPro tyrimu nenustatoma reakcija į konkretų vienos rūšies augalų medų. Galite susidurti su daugybe medaus rūšių tam tikrose vietovėse. Todėl tiriame įprastinį, įvairių rūšių medų iš parduotuvių. Šis medus yra skirtingų bičių kolonijų iš skirtingų gėlių surinktas nektaras. Todėl jis vadinamas medaus mišiniu. Taigi pacientas rekomenduojamą laikotarpį turėtų vengti bet kokio medaus.

Ne. Vanilinas – kitokios sudėties prieskonis, pagamintas cheminiu būdu.

Ne, citrinų rūgšties molekulė gaminama cheminiu būdu. Jūs reaguojate į citrinose esančius baltymus.

Gryno raugo fermentaciją paprastai atlieka laktobakterijos, bakterijų padermė, ir beveik niekada mielės. Todėl jei kepėjas neprideda mielių papildomai, duonoje su raugu daug mielių nėra. Tas pats pasakytina apie actą – galutinę acto fermentaciją atlieka bakterijos, o acto rūgšties bakterijos dažiausiai gaunamos iš alkoholio, ne mielių. Pramoniniu būdu pagamintame acte beveik niekada nėra mielių; galbūt daugiau mielių gali būti namų gamybos acte.

Visų produktų, kurių sudėtyje yra kiaušinių baltymo. Kiaušinių baltymo yra daugelyje maisto produktų. Jis gali būti paslėptas šiais pavadinimais: kiaušinių baltymas, ovalbuminas, livetinas, albuminas, lizocimas, E 1105, globulinas, ovomukoidas, lecitinas, E233. Lipinančiam kiaušinių baltymo poveikiui pakeisti galite naudoti 1 šaukštą sojų pupelių miltų, sumaišytų su 2 šaukštais vandens. Jei netoleruojate sojų pupelių, sojų miltus galite pakeisti kukurūzų miltais, bulvių miltus – ryžių miltais.

Yra mažai tikėtina, kad produktų sudėtyje yra glitimo. Ši pastaba reiškia, kad produktas buvo gaminamas aplinkoje, kurioje apdorojami ir glitimo turintys maisto produktai. Taigi, jei neturite celiakijos, jūs galite juos vartoti.

Tai, kad kviečiai (kietieji kviečiai turi tuos pačius antigenus) turi teigiamą reakciją, o glitimas neigiamą, yra normali situacija. Kviečių baltymai susideda iš gliuteno ir kviečių specifinių baltymų, kurie tiriami dviem visiškai skirtingais testais. Gali būti jautru bet kuriam iš jų arba abiem. Tas pats pasakytina apie kamutą ir kitus grūdus: gali būti, kad nebus reakcijos į glitimą, bet reaguosite į įvairių rūšių miltus, jei yra padidėjęs jautrumas specifiniams grūdų baltymams.

Taip, mes manome, kad fermentuoti sojos produktai turi tuos pačius baltymus, kaip ir sojos pupelės. Jei reakcija į sojos pupeles yra padidėjusi, rekomenduojame pašalinti visus sojos produktus iš raciono.

Ne, jūs galite juos valgyti. Pieno rūgštis neturi nieko bendro su pienu.

Sūryje su ir be fermentų vis dar yra baltymų, gautų iš karvės pieno, naudojamo sūrio gamybai.

“Halloumi” yra ypatingas sūris. Jo gamybai naudojamas pienas (karvės, avies ar ožkos) virinamas keliais etapais ilgesnį laiką iki 90 ° C. Šio proceso metu jis praranda dalį savo antigeniškumo, dėl kurio šį sūrį labiau toleruoja žmonės, turintys padidėjusį jautrumą pienui. Taigi mes tiriame „Halloumi“, kad galėtume pasiūlyti papildomą alternatyvą pacientams, turintiems padidėjusį jautrumą pienui.

Tai pienas, virtas ne mažiau kaip 30 minučių. Verdant baltymai suyra ir žūva antigeninė struktūra. Daugeliu atvejų pacientai, kuriems yra nustatytas padidėjęs jautrumas karvių pienui, gali vartoti virintą pieną, nebent reakcija kyla į antigeną, kuris atsparus karščiui – tokiu atveju padidėja jautrumas ir virintam pienui. Virintame piene kalcio kiekis toks pat kaip nevirintame. Pasterizuojamas pienas kaitinamas iki 75°C 15 minučių. Itin aukšta temperatūra apdorojamas pienas kaitinamas iki 135°C 1–2 sekundes – taip piene sunaikinamos infekcinės medžiagos. Šio pieno baltymų kokybė nesikeičia. Kitaip tariant, pasterizuotas ir itin aukšta temperatūra apdorotas pienas yra įtrauktas tiriant karvės pieną.

Ne visais atvejais. ImuPro tyrimo metu ištiriame antikūnų gamybą specifiniams atitinkamiems maisto baltymams. Tyrimo metu netikriname laktozės, nes tai nėra baltymas, o cukrus, kuris nesukelia antikūnų gamybos. Jūs galite turėti padidėjusį jautrumą pieno produktams, tačiau tai nebūtinai reiškia, kad netoleruojate laktozės ir atvirkščiai. Pieno be laktozės sudėtyje yra tokių pat baltymų, kaip ir normaliame piene, – iki 30 pagrindinių baltymų. Pagrindinis pieno baltymas yra kazeinas, tačiau mūsų tyrime neišskiriame, kuris baltymas sukelia reakciją. Taigi, jei vartojate pieną be kazeino, galite jį toleruoti, tačiau negalime to prognozuoti. Geriausia būtų visiškai pašalinti pieno produktus rekomenduojamam laikui. Po pašalinimo tuėtumėte po vieną produktą įsivesti į racioną ir stebėti organizmo reakciją. Visa tai taikoma ir buivolių pienui.

Taip, reikia vengti kosmetikos, kurioje yra ImuPro tyrimu nustatytų IgG gamybą sukeliančių maisto produktų ekstraktų. Oda – taip pat labai reaktyvus imuninis organas, o mūsų patirtis parodė, kad simptomus sukelia ir produktai, patenkantys ant odos, ar net įkvepiami antigenai, pavyzdžiui, levandų. Iš aplinkosaugos medicinos srityje įgytos patirties taip pat žinome, kad jei kas nors reaguoja į titano oksidą, reikia atsisakyti visos kosmetikos ir dantų pastos, kurios sudėtyje yra TiO2

Daržovių ir vaisių sultys ar kokteiliai iš tiesų yra ne gėrimai, o skystas maistas, nes norint išspausti stiklinę sulčių reikia labai daug vaisių ar daržovių. Jei vis tiek norėsite išgerti stiklinę vaisių ar daržovių sulčių, praskieskite jas vandeniu arba pirkite sultis, kuriose yra 100 % vaisių ir nėra pridėtinio cukraus. Pastaba: leidžiami tik tie vaisiai ir daržovės, kurie nesukėlė reakcijų.

Taip. Turėtumėte pakoreguoti saldumynų vartojimą pagal rotacinį mitybos planą. Rinkitės saldžius kukurūzų sausainius, jei tą dieną valgote kukurūzus, arba speltos krekerius – speltos dieną. Tačiau turite vengti pramoniniu būdu gaminamų saldumynų, tokių kaip šokoladas ar pyragai. Juos pakeiskite džiovintais vaisiais ar riešutais, atsižvelgiant į Jūsų reakcijas.

Tyrimo metu tiriame reakciją į kavos pupeles (neišskiriame kavos ir kofeino). Gali būti, kad reaguojate į abu elementus arba tik vieną iš jų. Pradžioje venkite abiejų. Palaukite mažiausiai 3 savaites arba tol, kol simptomai stabilizuosis, ir tada išbandykite gėrimą su kofeinu.

Pati kava nerekomenduojama, net jei bandyme nenustatyta jokia reakcija. Jos skrudinimo medžiagos turi dirginamąjį poveikį žarnyno gleivinei ir padidina žarnyno pralaidumą maisto produktams. Jie taip pat padidina rūgšties gamybą skrandyje, graužia rėmuo, sukelia patinimo pojūtį, papildomai slopina žarnyno gleivinę. Mūsų patirtis parodė, kad atsisakius kavos yra teigiamas poveikis. Kofeino stimuliuojantis poveikis gali būti gaunamas geriant juodą ar žalią arbatą rotacinės mitybos metu ne kasdien.

Alkoholiniai gėrimai yra žmogui nebūtinas produktas ir pirmoje fazėje, kai imuninė sistema stabilizuojama, vengtini. Vėliau, keičiant mitybą, galima suvartoti taurę sauso ar putojančio vyno. ImuPro netiria pačių gėrimų, tik jų sudėtines dalis – vynuoges, grūdus, mieles ir salyklą. Jei nustatomas padidėjęs kurios nors sudedamosios dalies IgG antikūnų kiekis jūsų organizme, turite visiškai nutraukti alkoholinių gėrimų vartojimą vengimo laikotarpiu.

...apie poveikį ir pokyčius

Geriausiai būtų ir toliau tęsti maisto produktų rotavimą, nors, kaip žinia, tai padaryti nėra taip lengva. Maisto produktai, kuriems buvo padidėjusi reakcija ir jie provokacijos fazės metu nesukėlė nepageidaujamų simptomų, ir toliau turėtų būti rotuojami. Įvairi ir nemonotoniška mityba užtikrina pilnavertę mitybą. Po stabilizacijos fazės vėl galite pradėti provokacijos fazę su tais maisto produktais, kurių vengėte stabilizacijos fazės metu, vartojant maisto produktą po vieną ir stebint, kokia bus organizmo reakcija. Jei suvartojus produktą organizmo reakcijos nesulaukėte (nemalonūs simptomai, kūno masės padidėjimas daugiau nei 1 kg per parą) – vėl galite produktą įsivesti į rotacinę mitybos dietą. Gali būti, kad provokuojamas maisto produktas sukels nepageidaujamą reakciją, tad reikėtų to produkto vengti dar ne mažiau nei metus.

ImuPro yra skirtas aptikti maisto produktus, dėl kurių atsiranda nemalonių simptomų ar kūno masės svyravimus. Štai todėl įvedėme provokacijos etapą, kad sužinotume, kurie maisto produktai sukelia šiuos simptomus. Jei organizmas nereaguoja į vartojamą maisto produktą, galima daryti prielaidą, kad jis nesukėlė pacientui sveikatos problemų. Jei jis nėra vartojamas reguliariai, atitinkamai IgG lygis sumažės, nors antikūnai niekada visiškai neišnyks.

Ne, net jei naujasis tyrimas neaptiko konkrečių antikūnų, tai nereiškia, kad galite vėl pradėti valgyti visus maisto produktus ir priedus, kuriems buvo nustatytas padidėjęs jautrumas anksčiau. Įgyvendinant mitybos pokyčius, sumažėja bendra antikūnų gamyba, dėl kurių natūrali žarnyno funkcija vėl atsinaujina. Jūsų imuninės sistemos atmintis vėl atgaivintų antikūnų gamybą, kai gautų tiesioginį kontaktą su tuo maisto produktų į kurį jis anksčiau sureagavo. Taigi bandymas turėtų būti pakartotas tik tuo atveju, jei simptomai pasikartotų, o tai mažai tikėtina, jei nevartojate produktų, kuriems buvo nustatyta padidėjusi reakcija ir laikotės rotacinės mitybos plano. Bandymą kartoti rekomenduojame ne anksčiau kaip 2 metai.

Tai labai individualu. Tai gali atsitikti, kai organizmas šalina toksinus. Tačiau daugumai to nėra. Įprastai būklės pablogėjimas išnyksta per 3 savaites.

Tai daugiausia priklauso nuo simptomų tipo. Kai kurie pokyčiai, pvz. 2 kg svorio praradimas dėl skysčių pertekliaus netekimo, pastebimi po dviejų ar trijų dienų. Virškinimo simptomai pradeda mažėti po trijų ar penkių dienų. Pacientai teigia, kad po trijų ar penkių dienų jie jaučiasi daug geriau. Tačiau kai kurie simptomai, pvz. artrito ar sunkesnės imuninės ligos, gali pradėti mažėti tik po kelių savaičių.

Load More

Scroll to Top