Dirgliosios žarnos sindromas
Kai kurie dirgliosios žarnos sindromo simptomai gali būti sukelti IgG maisto alergijos
Dirgliosios žarnos sindromas (DŽS) kelia didelį diskomfortą ir stresą, o kai kuriuos žmones padaro nedarbingus. Jie negali dirbti, dalyvauti socialiniuose renginiuose ar net keliauti mažais atstumais.
Simptomų intensyvumas yra individualus. Laikui bėgant jie gali stiprėti. Kai kurie pacientai kartkartėmis patiria lengvus DŽS simptomus, o kai kurie nuolat kenčia sunkius negalavimus. DŽS gali atsirasti netikėtai, taip pat po žarnyno infekcijos. Dažnai reikšmingai pablogėja gyvenimo kokybė.
Gydoma daugiausia vaistais, tokiais kaip išmatas minkštinantys ir vidurius laisvinantys preparatai, kurie palengvina simptomus. Kadangi simptomai dažnai yra susiję su tam tikrų maisto produktų vartojimu, žmonės, sergantys DŽS, paprastai susikuria sudėtingą mitybos planą, labai ribojantį jų gyvenimą.
Gerų rezultatų gali duoti IgG maisto alergijos tyrimas ir eliminacijos bei provokacijos dieta. ImuPro suteikia galimybę mitybą keisti labai selektyviai, atsižvelgiant į tyrimo rezultatus. Sužinokite daugiau.
Dažniausi DŽS simptomai
- Vidurių užkietėjimas ir viduriavimas (kartais pakaitomis)
- Skrandžio skausmai
- Pilvo skausmai
- Pilvo pūtimas
- Pilvo spazmai
DŽS diagnostika
Dar nėra jokio konkretaus DŽS diagnostikos metodo. Diagnozė nustatoma atmetimo principu. Tai reiškia, kad gydytojas tiria, ar nusiskundimų nesukelia kitos ligos.
DŽS priežastys
DŽS priežastys šiai dienai neaiškios. Pakartotiniai tyrimai rodo, kad yra įvairių priežasčių, susijusių su DŽS simptomatika. Viena iš galimų priežasčių yra nedidelis uždegimas. Tokį uždegimą gali sukelti padidėjęs tam tikro maisto specifinių IgG antikūnų kiekis. Šiuo metu yra pagrindas manyti, kad kai kurie DŽS simptomai gali būti sukeliami IgG maisto alergijos (III tipo). Jei tai iš tiesų imuninė reakcija į maisto produktus, šiuos konkrečius maisto produktus galima nustatyti atliekant IgG tyrimą, pvz. ImuPro. Pagal tyrimo rezultatus taikant eliminacijos dietą, DŽS simptomai gerokai sumažėja. Pacientas, laikydamasis mitybos rekomendacijų, gali mėgautis maistu.
Mokslinis požiūris į DŽS ir IgG
Ryšį tarp maisto IgG antikūnų skaičiaus padidėjimo ir DŽS parodė keletas tyrimų, tarp jų Atkinson ir kt. 2003 m. atliktas tyrimas „Maisto produktų pašalinimas, pagrįstas IgG antikūnais, sergant dirgliosios žarnos sindromu: atsitiktinių imčių kontroliuojamas tyrimas“ (Atkinson et al. Food elimination based on IgG antibodies in Irritable Bowel Syndrome: a randomised controlled trial, Gut 2004; 53: 1459–1464). Tyrime dalyvavo pacientai, kuriems buvo nustatyta lengva DŽS forma; nė vienam iš jų nebuvo diagnozuota celiakija, laktozės netoleravimas ar kitų sunkesnių negalavimų. Viena tyrimo grupė laikėsi 12 savaičių trukusios dietos, o kita – dietos be maisto produktų, kurie sukėlė IgG kiekio padidėjimą. Sveikatos būklė ir dirgliosios žarnos sindromo simptomai gerokai palengvėjo pacientams, kuriems po IgG tyrimo buvo taikoma eliminacijos dieta.
Hon Guo ir kt. 2010 m. atlikto tyrimo „Maisto produktų pašalinimo iš mitybos, pagrįsto IgG antikūnais, reikšmė sergant dirglios žarnos sindromu, lydimu viduriavimo“ (The value of eliminating foods according to food-specific Immunoglobulin G antibodies in Irritable Bowel Syndrome with diarrhoea. The Journal of International Medical Research 2012; 40: 204–210) išvados panašios. 77 pacientai, sergantys DŽS, sukeliančius viduriavimą, buvo lyginami su 26 pacientų, kurie nesirgo DŽS, grupe. DŽS grupėje buvo kur kas daugiau pacientų, kuriems buvo padidėjęs IgG antikūnų kiekis, palyginti su ne DŽS grupe. Eliminacijos dieta, pagrįsta maisto produktų, sukeliančių IgG kiekio padidėjimą, pašalinimu iš raciono, reikšmingai sumažino dirgliosios žarnos sindromo simptomus. Galiausiai dvigubai koduotas kryžminis tyrimas, naudojant ImuPro, atliktas su migrena ir DŽS sergančiais pacientais, parodė, kad per 10 dienų 44 proc. sumažėjo pilvo skausmai ir 42 proc. sumažėjo DŽS simptomai (Headache 2013 Mar; 53 (3): 514–525).