Mokslinė diskusija

IgG maisto alergijos tyrimai – tikslinga strategija ar nereikalinga diagnostika?

Lėtinių sveikatos sutrikimų priežastys gali būti įvairios. Todėl svarbu sužinoti, kas juos sukelia. Viena iš versijų – lėtinius sveikatos sutrikimus gali sustiprinti uždegiminės reakcijos. Šias uždegimines reakcijas, be kitų veiksnių, sukelia maisto produktai. Tai rodo padidėjęs tam tikrų antikūnų (IgG antikūnų) kiekis. IgG antikūnai aptinkami atliekant laboratorinę diagnostiką. Laboratorijoje nustatytų maisto produktų kasdieninėje mityboje vengiant, daugeliu atvejų simptomai sumažėja. Ryšys tarp maisto produktų suvartojimo ir tam tikrų lėtinių sveikatos sutrikimų nustatytas įvairiais tyrimais, o tai savo ruožtu paskatino taikyti perspektyvų terapinį metodą. „ImuPro“ ir yra grindžiamas šiuo metodu.

Tačiau minėtas ryšys tarp maisto vartojimo ir lėtinių sveikatos sutrikimų dar nėra moksliškai įrodytas. Reikia daugiau mokslinių tyrimų. Be to, šis ryšys tradicinėje medicinoje vis dar kelia prieštaringų diskusijų. Todėl „ImuPro“ strategija priskiriama netradicinei medicinai. Jei norėtumėte taikyti šią gydymo strategiją, pasikonsultuokite su gydytoju ir iš anksto pasitikrinkite, ar nėra kitų sveikatos sutrikimo priežasčių.

„ImuPro“ kritika

Kritikai dažnai teigia, kad maisto produktų IgG antikūnus gamina kiekvieno žmogaus organizmas ir alergija yra reta. Tačiau paprastai jie kalba apie klasikinę I tipo alergiją ir nepakankamai diferencijuoja antikūnų tipus. I tipo alergija yra susijusi su staiga atsirandančiais simptomais, pvz., bėrimu. Tokie simptomai dažniausiai kyla dėl histamino išsiskyrimo, dalyvaujant IgE antikūnams. O „ImuPro“ tyrimu nustatomi IgG antikūnai, sukeliantys vadinamąją uždelstą III tipo alergiją. Tai reiškia, kad nei IgE nulemta ūminė alergija (I tipo), nei maisto netoleravimas, nei tik IgG-4 antikūnai netiriami. „ImuPro“ testais tiriami IgG-1, IgG-2, IgG-3 ir IgG-4 antikūnai. Vertinant „ImuPro“ tyrimo rezultatus reikia atsižvelgti į alergijos tipus ir skirtingas antikūnų klases.

Turite daugiau klausimų? Jus vis dar verčia abejoti IgG tyrimų kritika? Tiesiog susisiekite su mumis. Mielai atsakysime į visus klausimus.

Scroll to Top